חיפוש

"הגשה להנגשה" – מיזם חדש שנועד לסייע לבעלי מוגבלויות לשחק טניס

ה"עמותה למשחקים מיוחדים" ביחד עם ארגון IATF (ISRAEL AMERICA TENNIS FOUNDATION) הקימו במשותף מיזם לקידום ופיתוח טניס בכיסאות גלגלים. את הפרויקט מלווים טניסאים בכירים: נועם גרשוני, אלוף פראלימפי וזוכה מדליית זהב באולימפיאדת הנכים לונדון 2012. שלמה גליקשטיין - המנהל המקצועי של ארגון IATF - בעברו אלוף ישראל ומי ששם את ישראל על מפת הטניס העולמית. בנוסף, מלווים את המיזם מאמנים בכירים: אסף אינגבר (מאמנה בעבר של יוליה גלושקו ומנהל האקדמיה לטניס בישראל), נמרוד ביכלר (מאמנם של נועם גרשוני, יוסי סעדון ועוד).

מטרת המיזם הינה להנגיש את ענף הטניס לספורטאים הנכים באמצעות מספר יעדים עיקריים: הנגשת מועדוני טניס לכיסאות גלגלים, רכישת כיסאות גלגלים וציוד ייעודי, סיוע באימון והדרכה מקצועית.

כיום, נכים המבקשים לשחק טניס יכולים לעשות זאת רק באמצעות מרכזי איל"ן או בית הלוחם המשרת את נכי צה"ל בלבד. המטרה של המיזם היא לסייע ולהנגיש עוד מועדוני טניס ברחבי הארץ, כדי שיוכלו לשרת את בעלי המוגבלויות. מדובר הן בהנגשה של המגרשים עצמם שיאפשרו גישה וכניסה של כיסאות גלגלים והן של חלקים אחרים במועדון, כמו למשל המלתחות וחדרי השירותים שיתאימו לנכים. בנוסף המיזם מבקש לרכשו ציוד בסיסי למועדונים כמו למשל כיסאות גלגלים שמתאימים למשחק.

המטרה הראשונה של המיזם היא לגייס סכום של 700 אלף שקלים שבאמצעותם יוכשרו שלושה מועדוני טניס בצפון, במרכז ובדרום. לצורך מימוש המיזם נפתח קמפיין גיוס תרומות באמצעות פלטפורמת Humanity.

נועם גרשוני, שלמה גליקשטיין, אסף אינגבר נמרוד ביכלר ומנכ"ל העמותה למשחקים מיוחדים ראובן אסטרחן, ישמחו להתראיין ולספק פרטים נוספים על המיזם.

לתרומות ולפרטים נוספים - https://www.humanityltd.com/campaigns/%D7%94%D7%92%D7%A9%D7%94-%D7%9C%D7%94%D7%A0%D7%92%D7%A9%D7%94